سقف کاذب

انواع سقف کاذب شامل :

سقف کاذب رابیتس،سقف کاذب PVC،سقف کاذب لوور،سقف کاذب چوبی،سقف کاذب گریلیوم،سقف کاذب آلومینیومی،سقف کاذب آکوستیک،سقف کاذب طلقی،سقف کاذب آی گلس،سقف کاذب کشسان،سقف کاذب ام دی اف،گروه های تشکیل دهنده سقف کاذب می باشند .

سقف کاذب رابیتس

برای اجرای سقف رابیتس حداقل به 4 نفر در مسئولیت های زیر نیاز است که با توجه به زمانبندی پروژه و افزایش سرعت کار می توان تعداد را بیشتر نمود.

 1. جوشکار برای اجرای زیرسازی اولیه رابیتس بندی
 2. کمک جوشکار برای رساندن ابزار و مصالح به جوشکار
 3. رابیتس بند
 4. وردست رابیتس بند

،سقف کاذب PVC

مزایای استفاده از  سقف کاذب PVC :

 • مـقاومـت دائـمی در بـرابـر آب ‌
 • ساختار و ترکیب مناسب طرحهای مختلف
 • سبک با قابلیت نصب سریع و آسان
 • عایق صدا و حرارت
 • قابلیت نصب در مناطق مرطوب به علت مقاومت در برابر زنگ زدگی
 • قابلیت نصب هر گونه چراغ، هواکش، دریچه کانال کولر و دریچه بازدید
 • بهترین پوشش برای تاسیسات ساختمانی
 • قابل نصب بر روی سقف، دیوار و نمای ساختمان
 • قیمت ارزانتر نسبت به مصالح مشابه
 • تعویض راحت قسمت خراب شده
 • قابل نصب بدون زیرسازی در بعضی از سقفها و دیوار ها

،سقف کاذب لوور

اغلب بعنوان راه حلی برای پوشش سقف فضاهای داخلی در اماکن تجاری با اشکال تیغه ای یا پروفیلی پیشنهاد می شود.
از قابلیتهای اصلی سقف کاذب لوور می توان به سبک وزن بودن آن به جهت استفاده از مقاطع آلومینیومی، قابلیت تولید در طولهای مختلف و به دلخواه مشتری (در صورت امکان) اشاره نمود.ویژگی ها

 • وزن بسیار سبک
 • قابلیت ترکیب با سقف کاذب های دیگر
 • سازگاری با نورپردازی مدولار
 • قابلیت تولید در طولهای مختلف
 • امکان تولید در اشکال دلخواه مشتری
 • طیف رنگ بندی وسیع
 • قابلیت اجرای سه بعدی
 • قابلیت  نور پردازی از سطح و از پشت
 • گزینه مدرن و مناسب برای سقف های فضاهای داخلی اماکن تجاری،سقف کاذب چوبی :

سقف کاذب چوبی معمولا از چوب طبیعی نراد روسی و یا ام دی اف ساخته می‌شود. مصالح این نوع سقف هم به شکل بلوک‌های تو خالی و هم به شکل تخته یا پنل موجود است. سقف کاذب ساخته شده از چوب می‌تواند هم برای مقاصد کاربردی و هم جهت تزئین در ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده شود.

سقف کاذب گریلیوم،:

سقف کاذب گریلیوم از انواع سقف های باز می باشد که نمای آن بصورت حفره های مربع یا مستطیل شکل دیده می شود، این حفره ها از ابعاد 3*3 سانتیمتر تا اندازه 60*60 سانتیمتر تولید می گردد, اندازه حفره ها با توجه به ابعاد آن تغییر می نماید. تیپ های مختلف گریلیوم از پرسکاری، خمکاری و رنگ آمیزی ورق های مختلف به ضخامت های 0/4 و 1/5 میلیمتر تولید میگردد. این سقف با توجه به حفره هایش از خاصیت آکوستیکی بالایی برخوردار است.

مزیت سقف کاذب گریلیوم  در نمای آخر اینطور است که هیچ گونه متعلقات سقف ( بجز چراغ ) دیده نمی شود، چون می توان در پشت سقف آن را کار کرد، مثل دریچه ها ، کانال ها ، دتکتور ها و …… و دیگر موارد. معمولاً سقف کاذب گریلیوم را بصورت منفرد و یا ترکیبی با سقف های دیگر اجراء می کنند .

این نوع سقف را بصورت پره ای  و یا بافل نیز می توان  اجراء کرد ، زیر سازی سقف  گریلیوم  مانند سقف های دیگر بصورت سیستم آویز است، که با سیم مفتول و یا زنجیر این کار انجام می گردد.

سقف

سقف کاذب آلومینیومی

این نوع سقف‌ها به صورت یکپارچه از آلومینیوم ساخته شده و قابل انطباق برای هر سایز فضایی هستند. البته معمولا این سقف‌ها در قالب‌های ۶۰ در ۶۰ سانتی‌متر یا ۳۰ در ۳۰ سانتی‌متر تولید شده و برای تطابق با سایز سقف، باید این قالب‌ها در کنار یکدیگر قرار داده شوند. سقف‌های آلومینیومی در دو گروه بزرگ Lay-in و Clip-in جای می‌گیرند که به ترتیب با واژه معادل سپر نمایان و سپر پنهان می‌توان آن‌ها را تعریف کرد.

سقف کاذب آکوستیک

مهم ترین ویژگی و کاربردی که پس از شنیدن نام سقف کاذب آکوستیک (تایل اکوستیک) به خاطر می آید، راحت شدن از سر و صدا های مزاحم است. سقف آکوستیک به عنوان یک عایق صوتی خوب مهم ترین ویژگی که دارد همین است. به همین دلیل در سینما ها و سالن های تئاتر و چنین فضا هایی که سر و صدا زیاد است بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اما نکته قابل توجه این است که علاوه بر موارد گفته شده سقف کاذب آکوستیک کاربرد های دیگری هم دارد. مثلا گاهی نیاز است قسمتی خاص از خانه را برای هدفی مشخص یا فعالیتی، عایق صوتی کنید. خب در چنین حالتی تایل های آکوستیک بهترین تجهیزاتی هستند که به شما کمک خواهند کرد. ساختمان هایی که در محله های پر رفت و آمد شهر قرار دارند معمولا از آلودگی صوتی که در آن منطقه وجود دارد دل خوشی ندارند.

 سقف کاذب طلقی

گفته می شود که بیشتر از جنس پلی کربنات ساخته شده است و این ماده باعث شده است جنس سقف کاذب طلقی یا سقف کاذب پلکسی در برار نور و آفتاب بسیار مقاوم باشد. ظاهر این ماده بسیار براق ، شفاف است و خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارد. ضخامت این ورق ها بین 1 تا 40 میلیمتر می باشد.

سقف کاذب آی گلس 

سقف کاذب آی گلس به عنوان یکی از خاص ترین سیستم های سقف کاذب با تنوع طرح و رنگ می باشد. این نوع سقف از جنس متریالهای خاص شفاف – آکریلیک –  است و از درون دارای نورپردازی می باشد. سقف کاذب آی گلس، وزن بسیار پایینی دارد (در حدود 4 کیلوگرم در هر مترمربع)، دارای  تنوع رنگی بی نظیری است، تماماً لمینت بوده، در هنگام خاموش بودن، طرحی دیده نمی شود و با روشن شدن تایل خطوط ظریف نور طرح را تشکیل خواهند داد، ضخامت هر تایل سقف تنها یک سانتی متراست و مصرف برق هر تایل کمتراز10 وات است. سقف کاذب آی گلس، برای کاربری های اداری، تجاری، مسکونی و فضاهای لوکس طراحی شده است  و می تواند درترکیب و هماهنگی با سقف کناف، آرمسترانگ، گریلیوم، رابیتس و سایر سقف ها قرار گیرد. با قابلیت تامین روشنایی توسط نور نقطه ای این سیستم سقف در چندین مدل شامل سقف کاذب مینیمال، سقف کاذب بلند (ترکیب چند رنگ)، سقف کاذب بلند نوردار، سقف کاذب لایت پترن، سقف کاذب اسپات لایت و غیره عرضه می گردد.ترکیبی از رنگ ها و طرح های مختلف در خدمت شما خواهند بود برای ساختن فضایی متفاوت در سقف همچنین ساخت و اجرای سفارشی سقف های کاذب برای همخوانی بیشتر با دیزاین فضا مقدور است.

سقف کاذب کشسان

این سقف ها از دو جزء اصلی تشکیل شده‌اند: یک قاب ریلی که دور سقف قرار می گیرد و یک پارچه سبک میانی که کشیده شده و به قاب متصل می‌شود. همانطور که از اسمشان مشخص است، این سقف ها از خاصیت ارتجاعی خوبی برخوردارند و به راحتی پاره نمی شوند. از سیستم‌های کشسان علاوه بر سقف‌ها، برای پوشش دیوارها، پنل‌های خورشیدی شناور، نمایشگاه‌ها یا ساخت اشکال سه بعدی نیز استفاده می شود. همچنین سقف‌ کشسان را می‌توان با انواع چراغ‌ها، پنجره‌های مشبک و … مورد استفاده قرار داد.

سقف‌ کشسان گزینه بسیار خوبی برای دکوراسیون فضاهای داخلی است چراکه می‌توان آن‌ها را به راحتی، به سرعت و بدون جابه جایی یا خارج کردن وسایل موجود، نصب کرد. سقف‌های کشسان یک تکه بوده و نصب آن‌ها بدون هیچ گونه خرابی و بهم ریختگی صورت می‌پذیرد.