دکوراسیون بنفش

رنگ بنفش از انواع رنگ های فرعی است که از ترکیب رنگ آبی با قرمز به نسبتی مساوی بدست می آید٬ اگر شما تمایل دارید از رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید بهتر است این رنگ زیبا را با سایر رنگ های فرعی و اصلی که رنگ بنفش با آن ها مطابقت و همخوانی دارد ترکیب کنید.

ایده های ارائه شده برای طراحی اتاق به رنگ بنفش صفت های متعددی از جمله شیک، مدرن، خاص و مثال زدنی، پر تجمل، فرهیخته، دنج و صمیمی و چند منظوره بودن را در یک مکان واحد در بر می گیرد. تمامی این صفات به دلیل حضور یک رنگ باطراوت و زنده در اتاق که با مشکی، سفید، نقره ای، نارنجی و سبز ادغام می شود، بوجود می آیند. یک آشپرخانه معمولی بدون وسیله، تنها با میز، صندلی و یا کاشی بنفش، شگفت انگیز می شود و اینگونه است که عاشق آشپزی می شوید.

رنگی که قرار است با رنگ بنفش ترکیب شود بیشتر به نوع رنگ بنفشی که انتخاب میکنید بستگی دارد، ولی در کل ترکیب بنفش و سفید معمولا فضای خانه را دلباز و شیک جلوه میدهد. بنفش کمرنگ با رنگ‌هایی همچون زرد و نارنجی هم زیبا میشود، ولی برای اتاق نشیمن و پذیرایی مناسب نیستند، انتخاب اول طراحان دکوراسیون بنفش و سفید است، زیرا در تمام بخش‌های منزل میتوان از آن‌ها استفاده کرد. در اتاق نشیمن زیر مبلمان به رنگ بنفش انتخاب شده و باقی فضا را به رنگ سفید درآورده است.

طیف های روشن تر رنگ بنفش مانند رنگ که از ترکیب بنفش و سفید حاصل می شود به دلیل ملایمت و لطافت ممکن است رنگی کودکانه و یا دخترانه به نظر برسد اما با استفاده متناسب و رعایت معیارهای طراحی می تواند در فضاهای مختلفی استفاده شود این رنگ در فضاهای داخلی و دکوراسیون منزل از اتاق نشیمن، پذیرایی وسرویس ها بسته به سلیقه کاربرد داشته و به دلیل شادی و زیبایی طیف رنگی برای فضاهای آموزشی کودکان و همینطور فضاهای درمانی به دلایل بالا بسیار مناسب می باشد.

دکوراسیون صورتی

ایده دکوراسیون صورتی برای پذیرایی منزل، پیشنهاد جذابی است که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم؛ به طور کلی استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی، در ایجاد آرامش و سرزندگی محیط زندگی نقش زیادی دارد؛ همچنین رنگ صورتی ملایم یک نوع رنگ خنثی می باشد که نه خیلی تیره است و نه خیلی روشن، بنابراین استفاده از آن در دکوراسیون مدرن امروزی می تواند کاربرد زیادی داشته باشد.