پارکت /لمینیت

پارکت چیست

پارکت‌ها نوعی از کف‌پوش‌ها هستند که از جنس چوب طبیعی‌اند. برای تولید پارکت‌ها فرآیند خاصی انجام نمی‌شود. تنها چوب درخت را به الوار تبدیل می‌کنند، به ابعاد کوچک برش می‌دهند و هنگام نصب آن را به کف می‌چسبانند. در انتها هم روی آن را ساب و لاک می‌زنند. تفاوت بین پارکت‌ها در نوع درختی است که چوبِ پارکت از آن تهیه شده است.
پارکت،‌ کف‌پوش لوکس و گران‌قیمتی محسوب می‌شود. این نوع کف‌پوش از اواخر قرن هفدهم میلادی باب شد و بیشتر به خانه اشراف و طبقه مرفه جامعه اختصاص داشت. پارکت‌ها می‌توانند گرما و حس طبیعت را به خانه‌ شما بیاورند و برای دکوراسیون‌هایی که می‌خواهند خانه را تاریخی جلوه دهند بسیار مناسب است

لمینت چیست؟

لمینت که در بازار به پارکت لمینت معروف است به نوعی از کف‌پوش‌ها گفته می‌شود که از چند لایه چوب فشرده ساخته شده و بر خلاف پارکت مستقیما از چوب درختان تهیه نمی‌شود. هرچند که سطح خارجی آن طرح و نگار چوب را دارد. لمینت یکی از محبوب‌ترین انواع کف‌پوش است و مزایایی نسبت به پارکت چوبی دارد که آن را تبدیل به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پوشش کرده است. از جمله‌ این مزایا می‌توان به نصب آسان، قیمت پایین‌تر و مقاومت بیشتر در برابر آب اشاره کرد.

نام پارکت: پارکت آرتا
ضخامت پارکت: 8 میلیمتر
عرض هر تایل پارکت: 19 سانتیمتر
طول هر تایل پارکت: 129 سانتیمتر
تعداد پارکت در هر بسته: 8 تایل
سطح پوشش هر بسته پارکت: 197 سانتیمتر مربع
وزن تقریبی هر بسته پارکت: 15 کیلوگرم
قیمت هر متر مربع 120000
قیمت هر بسته 236000

کلیه پارکت ها برای فضای اداری 5 سال ضمانت نامه دارند و برای فضاهای مسکونی 10 سال ضمانت دارند ،پارکت ساخت ایران و تحت لیسانس بلژیک می باشند .